Ανακατεύθυνση στην παλιά ιστοσελιδα

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΡΙΖΩΜΑΤΩΝ - ΔΑΣΚΙΟΥ - ΣΦΗΚΙΑΣ

Βιβλιοθήκη

Στη σχολική μας μονάδα λειτουργεί σύγχρονη δανειστική βιβλιοθήκη, η οποία από το 2018, πρωτοβουλία της εκπαιδευτικού Παρθένας Τσιλιγκερίδου, είναι εντεταγμένη μαζί με τη βιβλιοθήκη του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας (πρώτες πανελλαδικά) στο Πανελλήνιο Δίκτυο Σχολικών Βιβλιοθηκών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, το οποίο εποπτεύεται από τη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Βέροιας και αναπτύσσει ποικίλες κοινές εκπαιδευτικές δράσεις, ώστε να παρέχει στους μαθητές μας τις καλύτερες δυνατότητες για την κάλυψη των αναγνωστικών και άλλων ενδιαφερόντων τους.

Υπεύθυνος της σχολικής μας βιβλιοθήκης είναι ο εκπαιδευτικός Δημήτριος Μπλατσιώτης. ο οποίος με την συνεργασία όλων των εκπαιδευτικών διοργανώνει ευάριθμες δραστηριότητες φιλαναγνωσίας, ώστε η λειτουργία της βιβλιοθήκης να αγκαλιάζεται από όλους τους μαθητές μας με υποδειγματικά και άριστα αποτελέσματα.

Αφήστε ένα Σχόλιο